pomiary batymetryczne i sonarowe w ramach realizacji projektu głębokowodnego nabrzeża DCT 2 w Porcie Północnym w Gdańsku.
     Witam Państwa na stronie firmy HYDROGRAF. Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą, oferującą szeroki wachlarz profesjonalnych usług hydrograficznych na terenie całego kraju.

     Od początku 2008 roku firma HYDROGRAF uczestniczyła oraz aktualnie uczestniczy w realizacji ważniejszych projektów na wybrzeżu polskim, m.in.:
Port Świnoujście -
   Dysponujemy bogatym doświadczeniem oraz nowoczesnym, specjalistycznym sprzętem hydrograficznym, spełniającym standardy Międzynarodowej Organizacji Hydrograficznej (ang. IHO International Hydrographic Organization), m.in.  echosondą  wielowiązkową, systemami pozycjonowania GNSS RTK, echosondami pionowymi, sonarami holowanymi oraz motorówkami hydrograficznymi, które zapewniają nam pełną mobilność i autonomiczność w działaniu.
Systemy hydrograficzne Qinsy Survey pozwalają nam pełną kontrolę nad procesem rejestracji i obróbki danych hydrograficznych. Natomiast tworzenie planszetów sprawozdawczych z pomiarów realizowane jest w programie CAD Trimble Terramodel.
Dodatkowo do celów inspekcji obiektów podwodnych i nabrzeży wykorzystujemy pojazd podwodny miniROV.

W przypadku realizacji projektów, które wymagają użycia innego sprzętu hydrograficznego m.in. magnetometry, sonary skanujące, sondy parametryczne, dzierżawimy go od firm trzecich.
     Doświadczeni specjaliści hydrografowie, legitymujący się uprawnieniami hydrografa kat. A i B, z którymi firma współpracuje, wykazują się wysoką wiedzą specjalistyczną na temat wykorzystania ww. systemów. Na co dzień prowadzą oni pomiary hydrograficzne na akwenie Morza Bałtyckiego, polskich portów i wód śródlądowych, a także służą profesjonalnym wsparciem dla instytucji administracji morskiej oraz innych kooperujących z nami firm hydrograficznych.

Współpracujemy z renomowanymi na polskim rynku firmami pogłębiarskimi, hydrotechnicznymi i biurami projektów - zakładka Referencje.

W zakładce Przykładowe projekty znajdą Pa
ństwo przykłady realizacji pomiarów hydrograficznych na przełomie ostatnich lat.

W przypadku jakichkolwiek pyta
ń proszę kontaktować się na adres email: hydrograf.ms@gmail.com lub bezposrednio, telefonicznie na numer: (+48) 500 508 302.

Zapraszam Pa
ństwa do przestudiowania naszej oferty i liczę, iż wyda się ona na tyle interesująca, że pozwoli nam to na nawiązanie owocnej współpracy.

pomiary batymetryczne w ramach zadania pn.: „Budowa Falochronu Osłonowego dla Portu Zewnętrznego - Terminalu LNG w Świnoujściu”.
Port Świnoujście -
zabezpieczenie hydrograficzne (pomiary batymetryczne, sonarowe, pozycjonowanie) w ramach zadania pn.: „Przebudowa falochronu wschodniego w Świnoujściu”.
Port Świnoujście -
pomiary sonarowe w ramach rozliczenia zadania: NR 2NB 15009 „Pogłębianie toru wodnego Świnoujście Szczecin KM 2.0 - 5.5”.
trałowanie hydroakustyczne w ramach zadania pn.: „Przebudowa Kanału Portowego w Porcie Gdynia”, etapy I - VI.
Port Gdynia -
pomiary batymetryczne w ramach zadania pn.: „Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego budowy portu jachtowo - pasażerskiego w Gminie Mielno”.
Gmina Mielno -
Sopot -
pomiary batymetryczne i sonarowe w ramach zadania pn.: „Wyprowadzenie potoków sopockich w głąb Zatoki Gdańskiej”, układ A i B.
Sopot -
Mechelinki -
pomiary batymetryczne i sonarowe w ramach zadania pn.: „Budowa rurociągu odprowadzającego solankę z PMG Kosakowo do Zatoki Puckiej - odcinek morski".
 
pomiary batymetryczne w ramach zadania pn.: „Przystań jachtowa przy molo w Sopocie”.
Port Darłowo -
pomiary batymetryczne w ramach nadzoru inwestorskiego zadania pn.: „Ochrona brzegów morskich na wschód od Portu Darłowo”.
pomiary batymetryczne w ramach zadania pn.: „Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowym”.
Toruń -
    Pomiary batymetryczne, sonarowe w następujących portach i miejscowościach: Szczecin, Police, Wolin, Trzebież, Lubczyna, Stępnica, Kamień Pomorski, Wapnica, Dziwnów, Niechorze, Mrzeżyno, Jarosławiec, Kołobrzeg, Darłowo, Ustka, Łeba, , Rowy, Jastrzębia Góra, Władysławowo, Kuźnica, Jastarnia,  Hel, Puck, Mechelinki, Gdynia, Gdańsk, Elbląg, Suchacz, Piaski, Tolkmicko, Frombork, Nowa Pasłęka oraz rzeka Odra: Ognica, Gryfino, Widuchowa, Kostrzyń nad Odrą, Słubice, rzeka Wisła: Gassy, Toruń, Bydgoszcz, Kiezmark, a także Jeziorsko, Wolsztyn, Gniezno.
Port Świnoujście -
zabezpieczenie hydrograficzne (pomiary batymetryczne, sonarowe, pozycjonowanie) w ramach zadania pn.: „Modernizacja Toru Wodnego Świnoujście - Szczecin (Kanał Piastowski i Mieliński) - ETAP II”.
Port Gdańsk -
pomiary batymetryczne i sonarowe w ramach projektu pn: „Opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji: Rozbudowa Nabrzeży wraz z pogłębieniem Toru wodnego w Porcie Wewnętrznym w Gdańsku”.
Port Gdańsk -
Port Gdynia -
pomiary batymetryczne i sonarowe dla Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. - 2017-2018.
Tor wodny Świnoujście - Szczecin
- pełnienie funkcji hydrografa w zespole Inżyniera kontraktu w ramach projektu: „Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu
  dla inwestycji pn. „Modernizacja toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 m”
Jezioro Karczemne - Kartuzy
- pełnienie funkcji Inżyniera kontraktu w ramach projektu: „Kompleksowa rekultywacja jeziora Karczemne w Kartuzach”